Depacco.com Depacco.com

Форум Справжніх Психів

Объявление

ЗМІНИТИ ДИЗАЙН ФОРУМУ МОЖЕ КОЖЕН У СВОЄМУ ПРОФАЙЛІ ЗА СВОЇМ БАЖАННЯМ!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Форум Справжніх Психів » Коли падає планка... » Збірка коротких оповідань...або Нариси з життя Києва


Збірка коротких оповідань...або Нариси з життя Києва

Сообщений 1 страница 8 из 8

1

Я мою ідею і хочу принаймні спробувати здійснити її... це книжка коротких нарисів описуючих Київ, сучасний лад, сучасних людей та бачення цього світу...
Тигрьонок якщо хочеш можеш кидати сюди свої нариси... я ж по мірі утворення буду кидати сюди свої... тут буде описуватись процес створення... колиж я порахую достатнім то нариси будуть зібрані відредаговані і кинуті окремим цілим файлом...якщо до цього дійде... покищо просто:

Збірка коротких оповідань...
або
Нариси з життя Києва

Вступ
Старовинне місто схоже на великий мурашник... або вже на самостійний живий організм, у якого є свій добовий та сезонний цикл, свій настрій та своя неповторна аура... А люди, немов клітини великого організму під назвою Київ, повторюють його.
Кожне велике місто по своєму унікальне, унікальним є й Київ. Зі своєю історією, яка схована в кожному камені старовинних будинків, або ж величезних новобудов. В історії життя кожної людини, чи її роду, які жили тут, живуть і будуть жити.
Одним серед тисяч, ні...одним серед мільйонів людей які проживають в цьому місті є й я... Однією клітиною... і хоч Київ один серед тисяч... ні мабуть мільйонів міст на цій планеті, він неповторний... таким неповторним є і кожна людина, яка живе в цьому місті... таким є і я...
Київ у 21 сторіччі... багато пам’яті живе в його общерблених часом стінах, але він зберігає пам’ять і входе в нову еру... якою вона є? І чим різниться життя людей тоді і тепер?... я не прагну дати відповіді... я лиш зоставлю свої нариси. Своє бачення цього міста... цих людей... цього мікросвіту величезного космосу...

2

Година „пік”
Давка в громадському транспорті, простій в великих пробках, постійний поспіх кудись туди... Так починається майже кожен ранок більшості людей цього міста... робота, навчання, якісь невідкладні справи... місто просинається з людьми – люди з містом... Без руху не буде життя, без життя не буде руху – тут його вдосталь... кожен має свої проблеми, свої справи, для більшості ранок починається давно набридлим і в’їдливим звуком будильника... далі все як по накатаному сценарію: ванна – де передбачається гігієнічна процедура, вмитись почистити зуби, хтось приймає душ... кухня – на якій передбачається перехопити хоча б щось... гардеробна – тобто те місце де валяються речі, в які ти найчастіше одягаєшся, це може бути окрема кімната з декількома шафами і дзеркалом, або, як у мене, стілець коло дивану на якому валяються светр і джинси (або ж штани і футболка, залежить від пори року)... потім коридор де надягається взуття і підсумовується швидкий ранковий старт, думки: що треба робити, чи все ти взяв, встигаєш ти чи ні і так далі... потім монотонний звук замку і привіт вулиця міста, прощавайте 4 стіни коробки у якій всі люди проводять своє життя... Звичайно цей сценарій кожен міняє по своєму, змінює позиції його елементів, я ж казав що всі люди різні... можливо хтось спочатку вдягається, а потім іде в душ – хто зна...
І ось в ніс б’є свіже повітря, якщо можна назвати київське повітря свіжим). Далі люди розмежовуються на багатих, бідних, економних та принципових... Багаті зазвичай мають свій засіб пересування – будь то машина, байк, мопед та хоч велосипед. На ньому вони і простоюють в чергах чи їдуть в монотонному руху по дорогах... На ньому вони досягають мети... Бідні просто бідні і тому не можуть собі дозволити нічого крім затхлого громадського транспорту, причому навіть новенькі маршрутні таксі дорогувато для них... Економні просто їздять у громадському транспорті з економії, хоч для економії часу – іноді набагато більш дорогоцінного чим якісь пару гривень, не нехтують і маршрутними таксі... Принципові люди просто принципові, якщо їм подобається їздити в трамваї і вони в ньому вже пів життя їздили то вони і будуть їздити – принцип).
Всім нам знайомі „щасливі” обличчя розмазані по задньому склі автобуса чи тролейбуса в годину пік... Влізти в забитий автобус зранку це ніби зарядка – ніби якась традиція чи перевірка на боєздатність... сидіти в такому автобусі наділ „обраних”... стояти прямо - теж)... інші корчаться в акробатичних позах, розминаючи ще заспане тіло... громадський транспорт – інтим чи збочення? Можливо ми так і не дізнаємось... старі але такі надійні, пропахлі резиною і перевозивши за своє життя мільйони пасажирів автобуси тріщать, скавучать, та все ж кожного ранку по декілька рейсів „екстрим” досягають своєї мети... їх недолік? Вони не захищені від пробок, в принципі як і всі автомобілісти... Тому метро і трамваї, а також електрички, мають деяку перевагу... в них то один шлях – спеціально для них... проте маленька неполадка і рух зупинене для всіх...
Взагалі бадьорий ранок проходе випробування годиною пік, вона часто дуже змінює настрій людей, або ж не змінює – багато ж хто звикає. Тих які встають пізніше можна назвати щасливчиками... В робочі дні після 10 годин можна проїхатись в майже пустому трамваї чи майже по пустій дорозі. Такої „рибалки” як зранку вже не буде.

3

Погляд на Київ складається з вікон

Ранок. Холодно. Затишок покинутий під теплою ковдрою. Новий день обіймає холодними руками. Вікно. А там туман. Білий мов крейда під шкільною дошкою, наскільки густий, що здається до нього можна торкнутись рукою, попестити, зкуйовдити. Туман заплутався серед гілок тополі, туман бачить своє відображення в калюжі.
Тихо. Не ідеальна тиша. Ідеальної в місті просто не існує, просто часом буває надто голосно, надто крикливо, а іноді всі звуки доносяться ніби з-під ковдри. Туман. Він ховає контури міста, різкі кути реальності, драпірує, тушує, створює фон. Він насичує сіре каміння небом.

Школа. Віконна рама це кордон реальностей. З однієї сторони розвиваються баталії війни Толстого, а з іншої будується будинок. З однієї сторони 122 кабінет, а з іншої вулиця. місто. воля. Київ. Будинок будується вже давно. Але значно швидше ніж реконструюються Київські пам’ятки. Чому? Бо людям треба десь жити, десь пити зранку каву і дивитися ввечері телевізор; десь варити вдень обід і займатися вночі сексом; кудись іти після роботи і звідкись йти після сварки. А пам’ятка. Просто культурна пам’ятка. Туди можна колись зайти, коли приїде дружбан з Одеси її можна купити на листівці і відправити бабусі в КанадУ, її можна сфоткати і вважати себе професійним фотографом, але вона байдужа, бо не пов’язана з біологічними процесами в організмі.
Робочі копирсаються на даху, матюкаються. Цього не чути, але видно з їх жестів, з виразів обличчя. Підйомний кран керується лайкою робітників і переміщає вантажі. Будинок росте. Мов малесенька клітина величезного організму.
Робочим напевно немає чим дихати. З боку стоїть котельня. Архітектура даної споруди є зразком українського індастріал. Вона сумна, моторошна і брудна. Оточена сірим парканом. На її територію постороннім вхід заборонений. Туди лазять лише найкрутіші п’ятикласники. Там колись в дитинстві закопали тушу голуба.

Метро. В метро на вінка клеять карти київського метрополітену. За картами стрімко рухається темний простір. Вдуплити що там дуже важко. Для цього потрібно дуже швидко рухати головою. Але може знудити.
Коли під’їжджаємо до станції, то можна виглядати у вікно, щоб милувати архітектурною оздобою цього виду транспорту. Пам’ятаймо! Українське метро найкрасивіше метро у світі!
А ще можна дивитися в Дніпро коли проїжджати мостом. В цей момент всі діти та не закомплексовані особи стають колінами на сидіння, штовхають сусіда і повторюють: "Диви диви Дніпро!”. 
Через вікна вагону можна споглядати, як крутять головами пасажири, і не можуть зрозуміти куди їм їхати. Але ви не побачите куди ж вони подінуться. Тому що метро швидко їде далі.

Таксофон. Через вікно таксофону найкраще споглядаються нетерплячі лиця людей в черзі. Можна дізнатися скільки всього можна подумати про незнайому людину. Але довгі гудки депресивно вилазять із слухавки і десь там на іншому кінці дроту, хтось не знає, що тут ти стоїш і дивишся на роздратовані обличчя.

Ресторан. Йде дощ. Люди мокрі, липкі, сумні та втомлені біжать у різні сторони. Їм холодно липко і втомлено. А ти тут сидиш. Тобі тепло і добре, ти жереш бутерброд і запиваєш чаєм. Тобі здається, що то не вікно а просто високоякісний телевізор. По ньому показують дощ, і люди біжать мокрі липкі втомлені. Правда десь загубився пульт і ти не можеш перемкнути канал, тому тобі ще довго спостерігати за тим як люди біжать мокрі липкі втомлені. Та ось твій бутерброд закінчився і вже хтось інший спостерігає як ти сам біжиш мокрий, липкий втомлений…

Під'їзд. Знову забув ключі. Чекаєш в під'їзді. Вікно брудне. Його давно не мили, в нього давно не дивилися. Між склом лежать мертві мухи та купи пилу. Невідома коричнева рідина розмазана верхнім лівим кутом вікна. За вікном місто. Воно дивиться на тебе квадратними очима. Вікон будинків. Павутина вулиць, мереживо дротів, лабіринти будинків, розсип ліхтарів, це моє місто. Не зважаючи на те, що ти холодний та голодний ти відчуваєш що любиш це місто. „Я все що я люблю” (Ліна Костенко) Отже,отже я і є Київ. Я все те що за вікном. Я та стара девятиповерхівка, що її тричі гасили пожежники, я та тітка з серпом та молотом на одному з павільйонів ВДНХ, я та урна під якою блював алкаш. Я те перехрестя де вічно не працює світлофор, я те вікно з якого виглядає сірий собака, я та трансформаторна будка, яку взломали семикласники. Я це моє місто. Я його люблю!

4

38К.  частина I
Жовтобока маршрутка стоїть спочиває. Її бородатий водій балакає з пацаном-продавцем в ларьку „Кури-гриль”. Від ларька роздається запах. Всіх нудить. Перефарбована кондукторка курить дешеві сигарети неподалік від ларька і відпочиває від всіх. Від пасажирів, що вже в печінках їй сидять, від водія, котрого б послала до чортової матінки, від білетиків від яких вже чухаються пальці, від грошей, котрі чужі, дому задовбують, від дороги, що їй знайома як власні п'ять пальців з облізлим лаком на нігтях. Коло маршрутки стоїть черга і повільно поглинається в жовте черево.
Кінцева зупинка 38 короткої маршрутки. Невеселі пасажири сидять в салоні й чекають на повелителів маршруту: водія та кондуктора. Ті не квапляться. Тому пасажири дивляться у вікно на онкологічний центр. Більшість поглядів байдужі. Звиклі, тупі. Ніхто не задумується про те, що там всередині за тими стінами. Ніхто не знає, як це, чекати смерті з дня на день. Ніхто не знає як це дізнатися що ти здоровий. Ні радості ні горе не торкаються пасажирів 38к. Бо вони бачать ті стіни кожного дня. Бо вони бачать лиш контур, та втратили суть. Краще бути сліпим, ніж дивитись та не бачити.
Та річ не про те, адже водій вже побачив, що в маршрутці вже досить пасажирів, або почув, як матюкається молодь на останньому сидінні. Молодь не хоче спокою їй би поїхати швидше, молодь спізнюється на футбол.
Маршрутка рушає. В салоні відчувається полегшення. Рух заспокоює нерви міщан. І ось маленький жовтобокий кораблик „Богдан” виїжджає на широку дорогу. Перед вами вулиця Васильківська. З одного боку ларьки з чим попало, збентежені лиця потенційних пасажирів на зупинці, урна, біла собака з чорним вухом. Ви читали цю повість „Білий Бім Чорне Вухо”? Так от! Песик там не помер. Він тепер живе неподалік кінцевої зупинки 38к. Кого в дитинстві вразив цей твір, хто плакав над книжкою, прошу, не сумуйте, прийдіть і провідайте героїчну псину.
Ми їдемо далі. Ви заплатили за проїзд? Амурська площа. Тут будують метро. Ця фраза колись промовлялась киянами згорда, а тепер байдуже, бо якщо колись була надія, що його збудують, тепер же всі звикають до зеленого паркану з літерою „М” (метро, макдональс, чоловічий туалет). На Амурській площі світлофори ставили скоріш за все водії. Вони ненавиділи пішоходів. Адже щоб перейти дорогу тупо на зелений колір, треба що мінімум бігти, а краще летіти.
По закінченню зеленого паркану починається зупинка”Киянка”. Фабрика трикотажу, різних шмоток. Від неї чомусь пахне радянським союзом. Цей стійкий запах, тут тримається краще дорогих парфумів вже багато років. Навіть небо згори якесь особливо радянське. На таке небо мус дивитися піонери в галстуках, пенсіонерки на уступлених місцях, комсомольці, жовтенята, члени Партії, щасливі працівники заводів. А зараз дивляться прокурені підлітки, змучені безупинними пошуками грошей чоловіки та члени партій.
Коломієвський перевулок. Він тягнеться вузькою жилкою вниз до ще однієї великої вулиці. А дорогою до неї нагадує маленький міський рай. Охайні будинки, багато дерев, школярі на роликах та велосипедах, бабусі під під’їздами на нещодавно фарбованих бенчах, маленькі продовгуваті дворики. Де тусуються школярі з кокаколою чи пивом, залежно від віку та поглядів на життя. Тихо й спокійно, але не мертво. Зворушливе місто. Перевулком їздить не так багато авто. Колись сюди заїхав крутезних лімузин. Але не зміг розвернутися, на це видовище прийшли дивитися бабусі та підлітки з кокаколою, підлітки з пивом бабусям вирішили не показуватися.
Минувши казковий перевулок погляньмо  інше вікно. Там автобусне депо. Там сплять великі механізми, і від них видно лише дахи, тому депо овіяне таємницями. Їх можна легко всі розгадати, заглянувши всередину, але так не хочеться вбивати цю загадкову чарівність.
Логічно, що коло депо знаходиться авто школа. Патріотичний горбатий запорожець стоїть біля входу. Тут купа студентів, але вони всі чомусь однакові, на одне обличчя, всі палять і п'ють оболонь преміум, всі одягають схожі куртки джинси, носять ідентичні портфелі. Каста автомобільників тримається разом. Неподалік від коледжу стоїть ще один запорожець. Він тут стоїть вже давно. Його не то забуто, не то він сам заблукав. Студенти мають за традицію що зими закидувати його купою снігу і дивитися як повільно обмерзає авто. Напевно таким чином вони проводять досліди над автомобілями.

далі буде...

5

Московська площа. В Києві майже немає місць які мене не подобаються. В кожної місцини своя чарівність, навіть якщо вона зовсім не чарівна. Але є таке, котре мені абсолютно не подобається. Це московська площа.
Тут завжди хаос. Не те що я люблю порядок, просто не люблю повного безпорядку.
Тут сонце завжди світить в очі (куди б ти не йшов). Навіть якщо перед цим був похмурий день, навіть якщо сутеніє і, тому завжди приходиться мружитись і кривитись. І в цей момент коли ти мружишся і кривишся на зустріч йде красунчик, не те що він мені треба, більше того, він мені не треба, просто якось образливо, що він тут йде увесь такий красивий, а ти перекошена, перекривлена бредеш як чмо.
Тут завше спекотно, коли застібаєш куртку і холодно коли її розстібаєш. Вибір невеликий, або ти спітнілий, або зі шмарками в носі.
Тут на зупинці маршрутки їздять, як завгодно. При цьому потрібні завше проїжджають повз, а непотрібних наскільки багато, що через них не можна помітити потрібних.
Тут немає чим дихати. І коли по біології наводять приклад забрудненості середовища, то завше цей приклад — московська площа.
Тут завжди тебе штовхнуть, наступлять на ногу, шарпнуть рукав, потягнуть за волосся, скажуть пару лайок, дихнуть несвіжим подихом, зарегочуть прямо в обличчя, повільно йтимуть перед тобою, коли ти поспішаєш. А поспішаєш ти завжди, чого затримуватись ТУТ?
Але згори, коли ти ще не дійшов до площі, все це здається неймовірно філософським: нагромадження транспорту/людей/будинків два будівництва з двох сторін, бібліотека Вернадського не в тему, відсутність зелені й присутність пилу. Все це так файно ілюструє розповідь, під назвою місто. Іти можеш довго вдивлятися в московську площу обпершись об міст над Либіддю. Все так філософськи, все так цікаво, все так примушує думати, який файний образ…
А над усім цим безкінечне червоне небо. Сонце заходить.
Але ще мить і ти стаєш часточкою того філософського хаосу. Й зовсім не філософський йдеш разом з усіма і разом з усіма тихо ненавидиш це місце…
Зате потім, коли покидаєш Московську площу, відчуваєш наскільки добре та затишно може бути навіть на промерзлій лавці вологого двору будинку дитячої та юнацької творчості…

6

Роздуми без знань ЧАСТИНА ДРУГА (або мейд ін Кийов) псайходелік

Сперше Київ мені здався Нью-Йорком на Дніпрі. Якась невідома велич.. Якщо я вважав Суми містом, то тепер вони для мене стали селом. Як то кажуть "все пізнається в порівнянні".. Спочатку поїхати вчитися в Київ - була моя мрія.. Потім жити в ньому... Тепер я майже не помічаю того, що вже маю. Хоча змушую себе цінити те все, що маю.. Адже моє хотіння на тому не зупиниться.
Знаєте, всі мої знайомі в Сумах вважають мене мажором.. і не важливо яким жляхом моя сім"я добилася своєї мети.. Люди (кожен окремо) думають, шо лише їм важко... і найважче жити! Жити не важко...взагалі.. .організм сам живе.. ми самі живемо..  А от реабілітуватися у життєвому просторі - це вже дещо важче.

Я ніколи не розписую рівномірно.. У мене не має балансу у писанині. Я пишу найперші думки які вилазять першими на естраду. Моє покликання - не поет. І я зовсім не пишу.. це я так говорю.. лише у двоїчній системі.

Шо для мене Київ? Це Дніпро, волога, дерева, трамваї..

Я людина скоріш не думок, а почуттів.. .І мені важко описувати розуміння деяких речей словами. Останнім часом я не викладаю свої думки та почуття друзям. Всеодно мене не зрозуміють, бо подані мною описи всеодно не схожі на відчуті речі... Можу побитися об заклад, що у багатьох із вас почуття які не можна передати словами - це кохання і дружба. Я зовсім не про те.. Ось наприклад я отримую кайф і незрозумілі відчуття, коли їду у поїзді ввечері, дивлюся у вікно і слухаю музику...Евро Транс. Мабуть мене і виховала ця музика.. і тебер я маю своєрідний погляд на життяві процеси. Більше почуттів набуваю не реальні речі, а уже спогади про них.

"Коли мені є що сказати, я часто промовчу, коли нема - я скажу, ніби я шось розумію... А поки я кажу, я насправді починаю розуміти"

Я помічаю, що волога має свою сутність, причина якої - вода. У неї свій смак... Коли волога, час швидко проходить, але ти розумієш це, коли вже він пройшов.. І тому жалкуєш, шо він пройшов так безкорисно... Коли волога, мені важко шось робити...навіть думати про те, що треба щось робити...

Невідоме завжди кличе до себе допитливого... А потім показує себе... Але в ньому пусто...

Кожен ранок прокидаюся, дивлюся у вікно на проспект... рахую трамваї. Потім зарядка і їсти. Остання з ранку це важко.. Але приходиться...
Треба вчити багато матеріалу.. Як я це не люблю! Хоча я і не вчу його.) Я люблю вчити країнознавство.... і філософію, коли думки розумні лізуть.. Бо написати про "категорії" мене не пре.. Про "знання" вже дещо легше.. Але ідея піти походити містом завжди переважає над першим. І так воно майже завжди... Але завтра модуль з "міжнародних відносин і зовнішньої політики" - це один предмет, хоча звучить як два. Одним словом - це історія. Як же я її не люблю.. Слухати люблю.. але я не запам"ятовую найголовнішого... А можливо повезе? В мене часто таке буває... Походити містом! Походити містом! Не хо вчити цю пургу! Походити містом! Або в інет! В Сумах я таким не страждав.. Та що там ходити? Вже все пройшов.)

А тепер пішов… кудись (або «в кудись»). Запах повітря інакший тут…і я це помітив взимку… ще рік тому.

Скину ще колись… Я не поет і не письменник, і не той, хто ним прикидається.. Це навіть не писанина.. Це так, роздуми без знань…

7

*     *     *

Сонячний ранок

Сонячний ранок першого дня 2007го року. Він насправді видався чудовим.)
Для мене він був унікальним, якщо так можна сказати, в самому позитивному значенні цього слова; а саме тим, що люди ще досі спали (ну, більшість людей), вони відпочивали від шаленої ночі… А я не спав. Я не хотів.. і не стомився ніби, хоча ніч була точно шаленою. Але ранок! Я його ніколи не забуду.. тепло… сонячно.. і безлюдні вулиці міста. Я почував себе всемогутнім; ніби я зумів зупинити час; навкруги все покорилося мені.. Лише інколи пройдуть «кумедні» особистості, яким мабуть було не до святкування нового року, або ж вони йшли на роботу, працювати.
Транспорту майже не було.. лише громадський. Я побачив лише одного трамвая… і то, який їхав не зрозуміло куди і з якою метою…у напрямку до ДЕПО?!.. мабуть більшість з них ще бачили сни, що не так часто буває в їхньому житті. Лише жовті маршрутки їздили містом…
Якось непомітно місто оживало. Як скоро воно було вже у звичному йому руслі життя, я не помітив.

Новий рік завжди готує якісь сюрпризи.. свої подарунки… Але угодити всім й враз не виходить. Хтось хотів похмілля.. хтось ключі під ялинку (від чогось?!).. хто просто снігу.. А хтось хотів сонця.)
Мені був цей сюрприз чи комусь іншому, хто теж бажав сонця, це вже не важливо.. важливо тільки те, що цей подарунок я прийняв. Потім я відчинив двері у свою душу і викинув замок, а ключі просто випали із рук, коли я подивився на сонце. Тепер я не захищений і досі, я відкритий. Я поглинаю сонце, але для того, щоб не тримати його проміні лише в собі, я відкрив оті двері.. щоб ділитися частинками свого щастя з близькими.. Але я мабуть роблю це якось не помітно… Я хотів би, щоб щасливим був не я єдиний, бо тоді рано чи пізно, моє щастя вивітриться, я хочу, щоб щасливими були всі ВИ!.. Якщо ж я не можу дати ВАМ шматочок радості і щастя, то ВИ просто відірвіть у мене той шматочок.. а взамін подаруйте свою ПОСМІШКУ.)

*     *     *

Зима... різнокольорова зима.

Просидів в кімнаті з чотирма стінами день, другий… кажуть сніг пішов… уже в котре… Виглядаю у вікно – дійсно сніг. І виходить, що це дійсно зима, чи як? Мабуть таки, що так… різнокольорова зима…
Тільки коли я кажу «різнокольорова» - усі дивуються… А хіба не так?  Те що ми бачимо, не завжди так як воно є насправді… Адже якщо ми згадаємо, то саме білий колір – це поєднання усіх кольорів.. Тому зима кольорова.. і вона набагато яскравіша за літо… хоча я все ж таки перевагу віддаю літу… мабуть скоріш із-за температури..

А в місті прикольно… коли дивишся з вікна. А коли виходиш з парадного, то відразу думаєш, що ночувати краще все ж таки вдома.)
Класно було залишитися одному на вулиці… ловити лапатий сніг ротом… Його так багато падало, але потрапляло до рота мало… Йшов, йшов… і вперся в будинок. В той самий «сіро-червоно-білий» будинок… себто мій. А що робити. Коли вже майже все розказав місту свої думки? Лише воно знає мої почуття… Піду додому… І так пролетить і зима.. пролетить життя… Велике місто пожирає час… тепер його мало… Якщо є можливість, хапайте його (час) і тримайте… нехай воно вас за собою тягне за руку, так буде довше.. ніж ви йшли б поруч нього.
Шум машин, вже не таким був гидким.. Його приглушив сніг.. Це наче зупиняє дещо час. Не зважайте… це все мабуть моя ілюзія… а скоріш бажання до володіння часом хоч у деяких моментах. Зупинити його, щоб сісти на вільний бенч і подумати, чи правильний я зробив вибір, та й взагалі, чи робив я його? Я даю слово, нехай хоч собі.. але коли час зупиниться, я нічого не чіпатиму… я не порушу тієї тиші, що пануватиме у місті… я не підійду навіть до тебе, ближче ніж на крок… бо не можу я без дозволу посягати на твій сон.

Помічаю, що інколи ім’я стає для тебе якимось талісманом…

Твоє ім’я стало для мене недосяжним бажанням
А кохання - лише спомином
Яке освітлюється сонячним променем
Але це ніяк не зводиться з моїм розумінням

Розуміння часто занурюється
Шукає ідеал десь в середині
А іноді вигадує і придурюється
Що ніби він у кожній людині

Та і я, тепер я не знаю
Де ілюзія, а де реальність
Чи живу, чи час втрачаю
Це в мені породжує цікавість

Мені цікаво, чи є ти сон?
Чи все ж таки реальність?
Який кольором її фон?
Чи є взагалі його наявність?

Якого кольору твоє ім’я?

А якого кольору фон твого ім’я?

8

ТРАМВАЙ або
Нарізки з голови психа Гагаріна(шматки думок):

...о трамвай - наче на мене чекає... "Вокзальна" - зупинка - купа натовпу - купа води - сніг тане...тане?...зима тане... я заходжу в трамваї... ПРЕКРАСНО моє улюблене місце вільне!...падаю в нього закидаю ногу на по-типу трамвайну батарею ... гуде... зверху портфель...читаю книжку... ...читаю... їду... болять очі - цікаво може це із-за світла, чи зими, чи вологості, чи сухості... хз...червоне мерехтіння вітру... зупинки одна за одною... люди, краєвид... потріпаний трамвай...так... потріпаний часом - а найбільше людьми... може прикласти і мені руку? написати щось на сидінні, що спереду? та ні, поки що не хочу... прохолода з відкритих дверей... звідти ж похмура маса людей, які вчавлюються ніби сірий пласт пластиліну в коробочок... трамвай це як електричний стілець - тільки на рейках - для того щоб їхати... за вікном сіра буденність - сіре місто - сіре небо все сіре - навіть сніг і той сірий, бо він тане... коли тане сніг сумно - бо сіро... бо сірість + сирість = сум... цікаво якщо буде така погода багато днів я захворію?... за вікном пропливають картинки... трамвай це наче телевізор... тільки показують по ньому тупу буденність - реальність без прикрас...як в новинах - але ще більше і повніше... без початку і кінця сірий потік буденності лине з екрану трамвая, яке зветься вікно... хочеш дивись хочеш ні... хочеш думай про щось приємне... відкладаю книжку... обличчя людей ззовні трамваю - всередині... різниця? майже ніякої... знадвору вони чекають поки трамвай приїде і всередині поки приїде...мінімум різниці - 1 думка у них всіх - НУ КОЛИ ВЖЕ ВІН.....!? зупинка... зупинка... машини...В Києві багато машин... може навіть забагато (через це і стаються пробки)- на фіга -? не знаю... можливо бо машина є майже у всіх - значить і решта хоче мати машину - щоб бути як усі...або тому що людина краще сплате велику ціну щоб полінуватись ніж пройдеться трохи пішки...чи ще щось...може...а може і ні... стіни НАУ...університет? ну і фіг... хотів би я тут навчатись? - не знаю - мабуть ні - можливо того і не пішов сюди коли була нагода... тут навчається пару моїх "знайомих" ... тупі знайомі...звідси за логікою - тупий унівЄр...закриваються двері - вони вже давно не закриваються - це скрипіння рипіння і вони все ж не доходять до кінця... бовтаються знизу ... сидіти коло дверей взимку іноді ціла мука - дує холодний вітер іноді ще й сніг – двері ж не повністю затуляються - замерзнеш на хрін... книжка мовчки лежить на руках... в голові маленьке прозріння...я знову думаю про Неї...я так хочу її обняти... туман - будинки наче починаються тут і ніде не закінчуються, зникаючи своїм дахом з його мешканцями в безкінечному космосі, що за хмарами... брудний асфальт... лід, лід, лід, лід - лід на кожній гілці... люди... якась дівчина... а Юля краще - набагато, як зовні так і всередині... всередині... всередині?... в душі... Юля... подерта часом і головним його слугою - вандалізмом, жовта ручка дверей трамваю... з дверей дме повітря.... повітря... цікаво, як виглядає в тумані озонова діра.................. дерева... дерева... залізниця... дерева... треба, мабуть, завтра зайти в Шевченка в 165 кабінет... дерева... хотілося б так її побачити - або, щоб вона зараз їхала зі мною... ...сіра жижа снігу, на дорозі, випорскує, з-під машин і оббльовує перехожих... дивно... зима?... люди - купа людей в трамваї... молоді... підлітки - блін натуральні гопи - нудить – „чІста канкрЄтна” - чого вони наді мною стали?... зупинка... прохолода знову обдає ногу... мабуть треба сьогодні щось повчити... Юр хочеш? Та ні - нафіга? - впадло - хай буде так... зупинка... сірі стіни зупинки Гната Юри, можливо вони тиснуть на людей, що тут чекають, щоб поїхати... пару величезних нещодавно-з”явившихся бомб... дурні графітчики - це МІЙ район - хоча хай малюють, в мене все одно фарби нема.... двері зачиняються, в трамваї купа людей....... а десь там працює Вона... Ех - так хочеться її побачити... Ціна свободи - самотність... ... трамваї рушає ... поворот... ні після того що було я більше ніколи її не побачу...сум...трамваї розвертається нарешті і їде далі... (хаосний хід думок) - і так далі, і так далі, і так далі...


Вы здесь » Форум Справжніх Психів » Коли падає планка... » Збірка коротких оповідань...або Нариси з життя Києва